25 Aralık 2017

My New Year Wishlist '18


Yüzümü görenin neredeyse cennetlik olduğu uzun bir aradan sonra herkese selam! Bursa için bu soğuk ama güneşli Pazar gününde yapmam gereken işler, ödevler biraz bekleyebilir dedim ve oturdum wishlist yazıyorum. Yazmam yazmam ilham gelince de işi gücü bırakır yazarım. Ben de böyle bir modelim işte! Aslında ben Sevgili Pucca gibi minnoş bir #hayalpanosu yapacaktım ama içlerinden bir şeyler kesip panoma yapıştıracağım eski gazete/dergi bulamadığım için yazı olarak yazmaya karar verdim. Aralık bitiyor, biraz geç kalmadın mı Selo? diyenleri duyar gibiyim.. Evet geç kaldım.. Bugüne kadar neye yetiştim ki zaten? :)


Wishlist'in ne olduğunu hepimiz biliyoruzdur sanırım. Ama ben yine de geçen gün şu Instagram paylaşımımda wish list hazırlıyorum dediğimde o da ne ki? diyen darılmaca gücenmece olmasın ama Google'a tepki olarak doğan cahillikten öte üşengeç arkadaşlar için açıklayayım. Aslında wishlist dediğimiz şey yurtdışındaki bazı alışveriş sitelerinde stokta olmayan ürünün stoğa girer girmez sipariş etmeniz için kullanılan bir yerken özellikle son yıllarda doğum günü, yılbaşı gibi özel günlerde almak/yapmak istediğiniz şeylerin yazıldığı ve evrene gönderiyoruz ayağıyla eşin, dostun, arkadaşlarınızın görmesini sağlayarak "bakın bunlar benim bayıldıklarım, iç geçirdiklerim, almak istediklerim" ve siz bunlardan birini bana alırsanız aşırı mutlu olurum mesajı verilen liste halini aldı. Aydınlatabildim umarım.

İki yıldır çalışmadığım için çok acil ihtiyaçlarım dışında neredeyse alışveriş yapmaz oldum. Çalışırken maaş günleri iş çıkışı soluğu avm'lerde alıp eli kolu torbalarla doldururken cüzdanı birkaç saatte boşaltan o eski halimden eser yok şimdi! Ama yeni yılda işe başlıyorsam demek alışveriş tövbemi bozabilirim. Evet evet yapabilirim bunu! 2018 hayallerime kaldığım yerden devam edeceğim, hedeflerime koşacağım bir yıl olacak buna inanıyorum ama maddi olarak bir süre dötü toplamak durumunda olduğum için olayı abartmayıp mümkün olduğunca makul şeyler istedim. Lafı fazla uzatmadan benim 2018'de almak, yapmak, etmek, gitmek için iç geçirdiklerim nelermiş hep birlikte bi göz atalım;

Hobilerin psikolojiye olumlu etkisini 2017 yılında bizzat tecrübe ettim. Özellikle örgü örmek başlı başına bir terapi gerçekten. İki ters bir düz diyerek başladığım örgü maceramda içimden adeta bir Derya Baykal çıkmasıyla bu yıl ördüğüm örgülerin devamını yeni yılda da fırsat buldukça yapabilmek adına, çeşit çeşit, renk renk ip diliyorum. Hobi önemli, hobi bu listedeki birçok şeyden daha önemli bu yüzden birinci sırada.


55 gündür devam eden ve her şey yolunda giderse 35 gün sonra bitecek Candida Albicans tedavimin finalinde maaşın dörtte birini bağlamayı göze alarak kendime bu kutulardan hediye edeceğim. Şekersiz ve karbonhidratsız geçen üç ayın sonunda böyle bir finali fazlasıyla hakettim ben! Şimdiden söyleyeyim paylaşımcı kişiliğim bu kutu için geçersizdir :PYeni yılda kendime biri bitmeden diğerini stoklayacağım bol parfümlü günler diliyorum. Tenime çok yakışan favori parfümlerim ise şunlar;
Tam bir keyif insanı olarak akşamları eve geldiğimde ve hafta sonları üzerimden çıkarmayacağım, böyle yumuş yumuş, sıcacık tutacak, modeline henüz karar veremesem de kapşonlu bir polar sabahlık.


Napak yani uzun boyluysak topuklu ayakkabı da mı giymeyek Allalla! dedirtecek cinsten, hem siyah, hem alçak topuklu hem de rugan bir stiletto diyorum. Edza Shoes'un Instagram hesabındaki yılbaşı çekilişinde gördüğüm bu ayakkabılara bittim! Umarım çekiliş bana çıkar. Ayakkabı aşkına bana bir şeyler oluyor!


Venedik'e kadar gidip Burano'ya gidememiş olmak büyük şanssızlık benim için. Neyse Venedik'e yeniden gitmek için bahanem oldu bu da. Yaz aylarında rengarenk evleri ve nehre kıyı sokaklarında binlerce fotoğraf çekip kaybolmak istediğim kısa bir Burano seyahati.Seyahat demişken, her mevsim güzel olsa da Sonbaharda apayrı bir güzelliğe bürünen ve en çok bu dönemde ziyaret edilen, arkadaş ortamında "bu sene kesin gidelim" dediğimiz ama benim henüz gidemediğim güzel şehir Amsterdam'a 2-3 günlük bir kaçamak. 


Yeni yıla yeni bir işle başlayacak olmanın heyecanıyla her fırsatta ibekingPembecida, Minnoş Dükkan ve Papermore gibi ıvır zıvır kırtasiye ürünleri satan sayfalarda gözüm. Yöneticimin gördüğünde muhtemelen delinin teki olduğumu düşüneceği flamingolu, kaktüslü, unicornlu, rengarenk hepsi birbirinden minnoş ajanda, haftalık planlayıcı, not defterleri, renkli kalemler, bloknotlar, washi tape'lar, fincanlar, bardaklar ve daha neler nelerden oluşan bir alışveriş.
 

Kendim için bir şeyler istemeyi birkaç dakikalığına bir kenara bırakarak yeni evimizin yaşam odası için Enza Home'da beğendiğim hem şık hem rahat tam da şu köşe koltuğu;

Vee en sevdiğim şarkıcı listesinin kendimi bildim bileli bir numarası olan Sezen Aksu sahnelere veda etmeden önce konserine gidip canlı dinlemek istiyorum. 

Yeni yılda yapmak istediklerim arasında kendimi bildim bileli asla uzatamadığım tırnaklarım için bir jel tırnak denemesi, kaşlarımın şeklini şemalini elletmeden seyrek kısımlar için microblading uygulaması ve yaptırıp gelene kadar annemin haberinin olmayacağı bir de dövme fikrim var. Yaptırdıktan sonra sıkılmak ve pişman olmak istemediğimden o konuda yaptıracağım dövme ve yaptıracağım kişiyle ilgili araştırmalarım gizliden gizliye devam etmekte.

Yeni yıldan kendimi kaybetmeyecek kadar giyim, çorap, iç giyim ve aksesuar dileğim de yok değil tabii. Mesela düğün ve davetlerde hayat kurtaran midi boy siyah bir elbise, birkaç jean ve özellikle hafta sonları aşırı rahat ettiğim tayt ve salaş trikolar alınacaklar arasında. Ama bunlar spontane bir şekilde mağazalarda görüp o an almaya karar vereceğim şeyler olacağı için buraya görsel olarak ekleyemiyorum. Aynı şekilde evimiz için birkaç Ikea alışverişi de düzeni tam sağlayabilmek adına mutlaka yapılacaklar arasında.

Listemi oluştururken gördüm ki insanoğlunun istekleri hiç bir zaman bitmez. Ama bence ben gayet makul şeyler istedim :) Gördüğünüz gibi wishlist'im tamamen param olunca gerçek olabilecek şeylerden oluşuyor. Öyle aşktı, tek taştı, teklifti, evlenmekti, doğurmaktı, falandı filandı gibi evreni sonsuz bir katatoniye sokacak ve gerçek olma ihtimali bana göre Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girmesi kadar zayıf isteklerde bulunmuyorum. Ayrıca listeye yazmadığım sağlık, huzur, başarı ve mesleki tatmin buradaki her şeyden önde tabii ki. Bunlar olmayınca yemişim wishlist'i! Peki sizin listenizde neler var bakalım? Bir de bana yeni yılda mutlaka almalısın, yapmalısın, denemelisin dediğiniz önerileriniz var mı? Merakla bekliyorum hepsini. 

Wishlist'lerimizdeki tüm maddelerin gerçekleştiği, mutluluktan delireceğimiz bir yıl olsun!


1 kişi "açılın ben doktorum" demiş :

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoruz burda...!!

 

Supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top