26 Şubat 2016

Güzellik | İğneli Epilasyon ve Cilt Bakımı

Geçtiğimiz yıl gördüğüm hormon tedavisinden sonra özellikle yanak ve çene bölgemde oluşan ayva tüylerimden çok rahatsızdım. Ha bugün ha yarın derken bir türlü fırsat bulup bu konuyla ilgilenememiştim. Geçen Cuma doktoruma danıştım, en sorunsuz ve kalıcı yöntem olarak iğneli epilasyonu önerdi. Yıllar önce folikülitten ilaçlarla kurtulamayınca İstanbul'da iğneli epilasyon yaptırmıştım ve tek seansta hem tüylerden hem de o illet hastalıktan kurtulmuştum. İğneli epilasyon işi tekrar gündeme gelmişti ve Bursa'da bu işi yapan güvenilir bir yer var mıydı? bilmiyordum. Bu tür konularda genellikle tavsiyelere göre hareket eden biri olarak bu kez iş başa düştü. Daha hastaneden çıkmadan internete "Bursa iğneli epilasyon" yazdım ve o an Heykel civarında olduğum için konum olarak bana en yakın olan yeri tercih ettim. Şanslı günümdeymişim ki iki randevu arası yarım saatlik boşluğa randevu aldım ve yapılacaklar listesinden bir şeyi daha silmenin mutluluğuyla tuttum Esteliza'nın yolunu. Epilasyon için beklerken estetisyen arkadaşlardan salonda yapılan işlemlerle ilgili bilgi aldım. Esteliza'da iğneli epilasyon dışında medikal manikür-pedikürtırnak batmasıtopuk çatlağı bakımlarıkalınlaşmış tırnak tedavisikavitasyon ile bölgesel incelmepasif jimnastikG5 selülit masajıdepilasyon (ağda)kaş şekillendirme ve  makyaj  uygulamaları da yapılıyormuş. Şöyle bir düşününce en son cilt bakımını neredeyse 2 yıl önce bir blog etkinliğinde yaptırdığımı hatırlayınca kendimden utandım ve depresyonda olmanın bana verdiği yetkiye dayanarak (kuaföre gidip saçlarımı değiştirmek yerine) epilasyonun -bölge itibariyle- kısa sürecek olmasını da fırsat bilerek gelmişken cilt bakımı da yaptırmaya karar verdim.

Ne kadar dermokozmetik ürün kullansam da, günlük cilt bakımı rutinime titizlikle uysam da, asla makyajımı temizlemeden uyumasam da, haftada en geç on günde bir maske yapsam da yok arkadaş belirli periyotlarla bir uzmana cilt bakımı yaptırmak şart. Özellikle o birçoğumuzun ortak problemi olan siyah noktalar için. Zuhal Hanım'la epilasyon işini halledip cilt bakımı için Ayşegül Hanım'ın ellerine emanet ettim kendimi. Kendisi uzun yıllar İstanbul'da Etiler, Nişantaşı gibi seçkin semtlerde estetik cerrahlarla birlikte çalışmış, işinde uzman, çok bilgili ve pozitif enerjili biri. Bana önce kısa bir cilt analizi yaptı. Bana ilk defa cilt bakımı yapacağı için, cildimi henüz tanımadığı için, alerjik bir reaksiyonla karşılaşmamak adına Roaccutane tedavisi görmüş olmamı göz önünde bulundurarak hassas bir cilt olarak kabul etti ve buna göre bir yol izledi.


Cilt bakımıma tonikle temizlik, buhar + ultrasonik peeling ile siyah nokta temizliği ile başlandı. Ardından oksijenli maske ve serum ile hücre yenileyici nem bakımı uygulandı. Bu maske cildin nefes almasını sağlıyor, cilde parlaklık verirken aynı zamanda cildin eksilen nem ihtiyacını karşılıyormuş. Sonrasında yüz kaslarını çalıştıran bir uygulama olan galvanik akım uygulandı. Yüz kaslarım harekete geçirildikten sonra kolajen elastin bağ dokusunun üretimini hızlandıran, hücre yenilenmesini arttıran kolajenli maske uygulandı. Finalde ise göz çevresine liftingli maske uygulanarak nemsizlikten kaynaklanan mimik çizgilerinin giderilmesi sağlandı ve cilt yapıma uygun nemlendirici sürüldü. 1,5 saat Ayşegül Hanım'ın hoşsohbeti sayesinde nasıl geçti anlamadım. Bir uzman olarak kendisinden pratik maske tarifleri ve cilt tipime uygun ürün önerileri de almayı ihmal etmedim tabii. Cilt bakımı için 1-1,5 ayda bir görüşmek üzere sözleştik.

Hem epilasyon, hem de cilt bakımımı içime sinerek yaptıracağım bir güzellik merkezi bulmanın mutluluğuyla, yaptırdığım işlemlerden de son derece memnun kalarak ayrıldım Esteliza'dan. Epilasyon ve cilt bakımını bizzat yaptırmış ve memnun kalmış biri olarak Bursa'lı bayanlara içtenlikle tavsiye ediyorum. Bu arada fiyatı merak edenler için klasik cilt bakımı piyasa fiyatlarıyla aynı 150 TL. İğneli epilasyon fiyatları ise dakika üzerinden hesaplanıyor. Uzun sürecek uygulamalarda kişiye özel indirim yapılabiliyormuş o yüzden size özel fiyatlar için uzmandan detaylı bilgi almanızı öneriyorum. Bir de epilasyon için bir sefere mahsus iğne satın almanız gerekiyor ben iğne ve epilasyon için toplam 40 TL ödedim ki kesin sonuç veren bir tedavi için gayet makul bir fiyat. Forumlarda en çok konuşulan konu olduğu için sizlere fikir vermesi açısından iğneli epilasyon ve cilt bakımı yorumlarımı paylaşmak istedim. Manikür ve pedikürümü daha birkaç gün önce yaptırdığım için medikal manikür ve pedikür uygulamalarını bir sonraki gelişimde deneyeceğim. Mart gibi de yaza hazırlık amacıyla kavitasyon yaptırmayı düşünüyorum. Daha önce fırsat siteleri aracılığıyla kavitasyon yaptırmış ve gözle görülür sonuçlar almıştım.  Zaman içerisinde diğer hizmetlerini denedikçe mutlaka yorumlarımı paylaşacağım.

Ohoo saat 03'ü geçmiş! Biliyorsunuz ki güzellikte uyku da çok önemli, öyleyse ben yatağa :)

Follow Me on

22 Şubat 2016

Bir iç döküş yazısı...


İzmir'de çok sevdiğim arkadaşımın bebeğini görmeye gitmiştik annemle 1 Mayıs'ın tatil oluşunu fırsat bilerek. Babam geçen yıl beyin kanaması geçirdiğinden beri annemde öyle bir psikoloji kaldı ki sanki babamın yanından 1 dk ayrılsa babama tekrar bir şey olacakmış, ölecekmiş gibi. Ki babam iyiydi. 2. felci bile atlatmış evin içinde kendi ihtiyaçlarını görebilecek kadar yürüyebiliyordu. Yasemin ablam yakın nasılsa sık sık dolaşır babamı senin de biraz değişikliğe ihtiyacın var dedim. Neyse biz annemle İzmir'e gittik ama tabii annemi ikna eden ben değil babam olmuştu. O İzmir'e gittik gitmesine de bende hep bir yürek çarpıntısı oldu Bursa'ya dönene kadar. Malum bir önceki yıl İzmir'e aynı arkadaşıma ziyarete gittiğimde almıştım babamın beyin kanaması geçirdiği haberini ve Eski Foça'nın köyünde başlayıp Bursa Devlet Hastanesi'nin yoğun bakımına gelene kadar bitmek bilmemişti yollar, geçmek bilmemişti saatler. Neyse gittik İzmir'e güzel vakit geçirdik, döndük. O hafta Salı günü annem babamın idrarında kan gördüğünü söyledi, bir de babam ara ara karnının ağrıdığından bahsediyormuş. Eyvah eyvah galiba baban yine enfeksiyon kapmış dedi, ah keşke enfeksiyon olsaymış, keşke. Sonrasındaki günler Ömer, Yasemin ablam, annem hastane hastane doktor doktor dolaştılar. Ben de istiyorum araştırayım, daha iyi bir doktora götürelim falan ama malum o zamanlar insanlıktan nasibini alamamış bir patronun şirketinde çalışıyorum bırak izin almayı, babamla ilgilenmeyi, annemlerle telefonla bile konuşamıyorum herif zebellah gibi tepemde!

Teşhis çabuk koyuldu "4. Evre Pankreas kanseri" Başta inanmadık, inanmak istemedik tabii yapılacak hiçbir şeyin olmadığına, babam ki beyin kanamasını, 6 ay içinde 2 felci bile atlattı, bunu mu yenemeyecek dedik... Yenemedi... Hiçbir hastane almadı babamı, meğerse artık umudun kesildiği hastaları almıyorlarmış ki iyileşme ihtimali olanlara şans verebilmek için. Onlar da haklı tabii ama biz de istiyoruz ki bir gün daha bir güncük daha yaşasın. Oysa ne bir gün ileri ne bir dakika geri gelmiyormuş o sayaç. İlk hafta öyle böyle geçti. Babam iyice yemeden içmeden kesildi. Annem sürekli ağlıyor, adam aç, adam bir şey yemiyor, aç ölmese bari diye. Hepimiz perişan. İkinci hafta sağolsun bir arkadaşım ilgilendi ve yönlendirdiği doktor hemen getirin yoğun bakıma yatıralım dedi diğer hastanelerde yaptırdığımız tetkiklerin sonuçlarını görünce. Aynı gün babamı Esentepe Hastanesi'ne yatırdık. Hastalığının ilk teşhisi koyulduğunda 10 gün yaşar demişlerdi babam için, nitekim de hastaneye yatırdıktan 3 gün, teşhis koyulduktan 9 gün sonra kaybettik babamı, 10.gün ise kara toprağa verdik. Bu fotoğrafı bu yıl anneler gününde ben çekmiştim. Anneme "belki de son fotoğrafı olur" diyerek, babama ise "aa hadi baba lütfen bak Eymen'e hatıra kalır" diyerek... Eymen'i çok severdi, Eymen de Haçip dedesini... Babam oldum olası fotoğraf çektirmeyi hiç sevmezdi ama son yıllarında biz onu ikna ederek her fırsatta fotoğraf çekindik. Keşke diyorum daha fazla fotoğraf çekinseymişiz, keşke o pislik hastalık babama hiç bulaşmasaymış ve keşke özlemek denilen şey bu kadar çaresizce bu kadar acımasızca olmasaymış da ben de gecenin bu kör vakti uykumdan uyanıp aylardan sonra bugün açtığım Facebook'umda bu fotoğrafı görüp hıçkırarak ağlamasaymışım 'babam' diyerek... O kadar özledim o kadar özledim ki ne ben anlatabilirim, ne de yaşamadıysanız siz anlayabilirsiniz...Ah babam ah...

Sevdikleriniz hayattaysa onlara bir kez daha sımsıkı sarılın, zira toprak alınca bir daha vermiyor...

iPhone'umdan gönderildi.

Follow Me on

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoz burda...!!

 

supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top