28 Ocak 2015

İtalya Yolculuğum

Takvimler 11 Ekim'i gösterdiğinde ben tavan yapan heyecanım ve 20 kiloyu aşmaması için özel bir çaba gösterdiğim çingiş pembe valizimle düştüm yollara. Cuma gecesi 02:00'yi geçiyordu yattığımda, sabah 05:30'da annemin telefonuyla uyandım. Gece geç yatacağımı bildiğim için tüm haftanın yorgunluğuyla uyuyakalırım diye o kadar paniktim ki anneme sürekli "anne ya uyuyakalırsak? uçağı kaçırırsam, ay her şey mahvolur" diye en az kırk kere söylenince beni uyandırma görevi seve seve anneme düştü. Yıllardır tatile giderim, bir Allah'ın kulu ne otogara götürür, ne karşılar. İş yurt dışına gidince değişti. Annem tutturdu mu illa seni ben bırakacağım terminale diye. "Anne ya ne gerek var sabah karga bokunu yemeden uyanacaksın, ben atlar taksiye giderim" dedim, "hayır efendim itiraz istemem" dedi ve beni terminale götürdü askere uğurlar gibi.

Bursa - İstanbul aktarmasını Pegasus'a bağlı çalışan Akmis Seyahat ile yaptım. Otobüs firmalarının da havalimanı servisleri var tabii ama hava yağışlı olur, in bin, o koca valizle oradan oraya sürün falan hiç bana göre değil doğrusu. Parası neyse verdim hanımlar gibi gittim. Otobüste yanıma 40 yılı geçiktir Almanya'da yaşayan bir teyze oturdu. Epey sohbet ettik. Kendisinin yıllardır uçmasına rağmen çok panik olması beni, benim de ilk kez uçacak olmama rağmen fazla rahat olmam onu şaşırttı diyebilirim. Havalimanına girdiğimde, ilk kez havalimanına giren ve ne yapacağını bilmeyen biri olarak kendimden önceki insanları izledim, ve toplamda 30 dakika gibi bir sürede pasaport kontrolünden geçmiş bir halde free shopta buldum kendimi. Sonraki adım ise yayınlanmadan tatile çıkılamayan Starbucks bardaklı, pasaportlu instagram fotoğrafını yayınlayıp uçağı beklemek üzere çıkış kapısına gitmek oldu.

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoz burda...!!

 

supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top