14 Temmuz 2015

Skype Hesabını Tamamen Silme

Skype hesabınızı artık kullanmıyor ve bu hesaptan kurtulmak istiyor olabilirsiniz. Ben mesela adıma açılmış hesapları artık kullanmıyorsam mutlaka siliyorum ki yarın bir gün bir şekilde başkasının eline geçip başıma iş açılmasın. Sahibi olduğumuz bir çok hesabı nasıl tamamen silebileceğimizle ilgili yönlendirmeleri internette kolayca bulabiliyorken Skype hesabını komple silmek için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. İnternet sonuçlarında Skype hesabınızdan kurtulmak için; hesabınızdaki kişisel bilgilerinizi temizleyip Skype hesabınızla ilişkili e-posta adresinizi silmeniz ve bir daha oturum açmamanız gerektiği, tekrar oturum açıldığında hesabın tekrar aktif hale geldiği yazıyor ve anlayacağınız üzere bu etkinliği kanıtlanmış bir yöntem de sayılmaz. Çünkü silme işlemi o an tamamlansın ve kafamız rahat olsun istiyoruz. Bir müddet sonra hesabın gerçekten silinip silinmediğini kontrol edeceğiz de, silinmediyse aynı işlemleri en başından tekrarlayacağız da... Ohoohoo oldukça can sıkıcı bir iş.

Ben bugün daha önce iş amaçlı kullandığım skype hesabımı silmek için Google'da biraz arama yaptım. İlk bakışta Skype hesabını tamamen silmek mümkün değilmiş gibi gözükse de mümkün. Tabii biraz araştırmak gerekiyor. Google'da Skype hesabını tamamen nasıl sileriz şeklinde arama yaptığınızda forum ve bloglarda bu işlemin mümkün olmadığına dair yorumlar ve yayınlar vardı. Bulduğum cevaplar beni ikna etmedi ve aradığım şeyi Skype'in kendi sayfasında buldum. Bulduğum yönergeyi uygulayıp etkinliğini doğruladıktan sonra benim gibi Skype hesabını silmek için Google aramalarına başvuran kişiler kolaylıkla bulsunlar diye de bu yazıyı hazırladım.

Skype Hesabını Komple Silmek için;

(E-posta hesabınızı / skype hesabınızı ve şifresiniz hatırladığınız varsayılarak, Şayet Skype giriş bilgilerini bilmiyorsanız hesabınızdan kurtulmanız için önce giriş bilgilerinizi bulmanız gerekecek.) 

https://support.skype.com/support_selection

adresine tıklayıp karşımıza çıkan ekrandan Hesabımda oturum açabiliyorum seçeneğinin altından Destek İsteği Sayfasına gidin bağlantısını tıklıyoruz. Destek sayfasında kullanılabilir diller arasında maalesef Türkçe olmadığı için ben İngilizce dil seçeneğiyle işlemlerime devam ettim.

 Dil seçeneğinizi yaptıktan sonra açılan ekrandan Skype giriş bilgilerinizi girip giriş yapmanız gerekiyor.

Giriş bilgilerinizi girdikten sonra Start Chat diyerek sohbeti başlatıyorsunuz. Sohbet ekranınız açılmıyorsa web tarayıcınız Pop-up mesajlarını engelliyor olabilir, bu ayarı kontrol edip sohbet sayfasının açılmasını sağlayın.
 Sohbet sayfası açıldığında karşınıza bir Skype yetkilisi çıkıyor ve ona hesabınızı tamamen silmek istediğinizi yazıyorsunuz. Hesabınızı niçin silmek istediğinizi soruyor, ben örneğin iş için aldığımı ve artık o şirkette çalışmadığımı belirttim. Skype yetkilisi size bu aşamada hesabın sahibinin siz olduğunu doğrulamak için birkaç güvenlik bilgisi sorabilir.


Skype yetkilisi size kişisel bilgilerinizi Skype hesabınızdan silip silmediğinizi soracak, o yüzden bu sohbete başlamadan önce kişisel bilgilerinizi Adınız, Soyadınız, Skype resminiz, Doğum Tarihiniz, Bölge, Telefon numarası gibi tüm kişisel bilgilerinizi Skype hesabınızdan silmeniz gerekiyor.Skype yetkilisi işlemlerinizi yaparken sohbet ekranından ayrılmamanız gerekiyor. Çünkü işlem esnasında size hesabınızı niye silmek istediğiniz gibi bir takım sorular soruyor. Daha sonra başvurunuzu takip edebilmeniz adına size bir referans numarası veriyor. Ekstra bir durum yoksa hesabınız sohbet aşamasında siliniyor. Daha sonra başka bir Skype hesabından oturum açarak Skype uygulamasında silme işlemini yaptığınız Skype hesabınızı arattığınızda hesabın komple silinmiş olduğunu görebilirsiniz.

 

Gördüğünüz gibi silme işlemi başarıyla tamamlanmış ve hesap Skype dizininden kaldırılmış.


Başka bir teknolojik yazımla karşınızda oluncaya dek beni takipte kalın. Sistemin sizde çalışıp çalışmadığına dair yorum bırakmayı unutmayın.

0 kişi "açılın ben doktorum" demiş :

Yorum Gönder

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoruz burda...!!

 

Supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top