26 Temmuz 2015

Babama mektup

Gidişinden sonra günlerce yağmur yağdı, çok serinledi havalar. Üşümemişsindir umarım. Her gece yatarken babam şimdi orada, karanlıkta ne yapıyordur tek başına? deyip sarılıp ağlıyoruz annemle. Hayattayken çok didişirdiniz, hiç geçinemezdiniz ya, sen gideli annemin gözünün yaşı hiç dinmedi. Meğer ne çok seviyormuş seni.

Sensiz ilk kandilimiz pek bir buruk geçti. Bu kez elini değil, toprağını öptük. Teyzem dedi ki, ölüler kabirlerini ziyaret edenleri ayak ucunda dururlarsa görürmüş. Beni görebilesin diye ayak ucunda durdum hep, görmüşsündür umarım.

Ölüm ne garip şeymiş be baba. Bir türlü yakıştıramıyormuş insan, inanamıyormuş, inanmak istemiyormuş. Doktorlar 10 gün ömrü var dediklerinde inanmak istemedik. Son ana kadar hep bir umudumuz vardı, kurtulursun, iyileşirsin diye. Öyle ani oldu ki her şey, öyle büyük bir şok yaşadım ki hâlâ içimde sızısı. Hastalığının teşhisi, koşturmacası, yoğun bakıma yatırılışın derken tam da doktorların dediği gibi 10. gün bırakıp gittin bizi. Her şeyi unuturum da seni hastaneye yatırdığımız gün sedyeye koyulurken ki o ürkek halini asla unutmam. Merdivenlerden indirilirken seni düşürecekler diye ne korktun. Bir de bir bakışın vardı eve, öyle bir baktın ki bir daha dönemeyeceğini hissetmiş gibi.

Hep başkaları için okunan Selan verilirken irkildim. Sonra ismini söyledi hoca. O an inandım öldüğüne. Aklımdan hiç çıkmıyorsun da, bazı anlar öyle bir bastırıyor ki hüzün dayanamayıp ağlıyorum. Sen benim ağlamamı hiç istemezdin oysa. Bana kızma baba, ağlamadan nasıl hafifletirim ki içimdeki bu acıyı? En çokta Eymen seni andıkça ağlayasım geliyor. Hasip Dedem Cennet'e gitti diyor Cennet'in ne olduğunu biliyormuş gibi. Ah babam, inşallah iyi yerlerdesindir, iyisindir.

Yokluğun bugün tam 47 gün oldu. Ben, sana yazacak gücü ancak bulabildim kendimde. Seni çok özledim. En zoru da özlemim her geçen gün artacak ama seni bir daha hiç göremeyeceğim. Bir kerecik rüyamda görebilsem, sarılabilsem sımsıkı, ufaklık deyişini duyabilsem başka bir şey istemiyorum.

Merak ediyorum sen de bizi özledin mi? İnsan ölünce çocuklarını, karısını unutmaz değil mi? Unutmamalı. Ben senin fıstığınım, ben senin ufaklığınım, beni nasıl unutursun? Beni unutma baba, lütfen, bizi unutma. Bizi sakın unutma....

Fıstığın, ufaklığın, Selma'n.

9 kişi "açılın ben doktorum" demiş :

 1. Nasıl büyük bir yangındır bilirim. Allahım sabırlar versin. Mekanı cennet olsun :(

  YanıtlaSil
 2. Babamı kaybedeli yaklaşık 7,5 sene oldu ama senin şu anki hislerin gibi ne hislerim geçti, nede özlemim bitti... Yangınım kor oldu biraz sadece...
  Alışmak çok zor...
  Başın sağolsun canım benim...
  Eminim babacığın seni görüyordur her an ve görmeye devam edecek..
  Sana ve ailene sabırlar diliyorum...

  YanıtlaSil
 3. ah ah gözlerim yaşardı yine. Ama ağlamamalıyım işteyim. Benim duygularımı okudum sanki. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Babam gittiğinden beri bayramları ve babalar gününü sevmez oldum. Bizim de ilk bayramımız onsuz öyle kötüydü ki. Kızkardeşlerimle hep birbirimize sarılıp ağladık. Mekanları cennet olsun inşallah. Ben onu andığımızda bizimle olduğunu, bizi gördüğünü düşünüyorum ve hep dua okuyorum ona. Yapabileceğimiz tek şey bu.

  YanıtlaSil
 4. allah rahmet eylesin Supercellmacım,Allah sizlere sabır versin :(

  YanıtlaSil
 5. Allah sabır versin.
  Huzur içinde uyusun.

  YanıtlaSil
 6. Ahh, gözlerim doldu okurken:( Allah geride kalan sizlere sabır versin Selma. Baban senin gibi bir kiza sahip oldugu icin cok sansli, eminim goruyordur hissediyordur seni ve butun aileni gittigi yerde.. Huzur icinde yatsin..

  YanıtlaSil
 7. seni anlıyorum canım aynı acı bende de var ama dik dur baban için dua et çünkü o seni görüyor

  YanıtlaSil
 8. seni anlıyorum canım aynı acı bende de var ama dik dur baban için dua et çünkü o seni görüyor

  YanıtlaSil
 9. güçlü durmamız gerek

  YanıtlaSil

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoruz burda...!!

 

Supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top