18 Haziran 2015

KidZania’da Yaz Okulu

Bir eğitim ve öğretim yılını daha bitirmek üzereyiz. Bu sene bizim için çok önemli çünkü ana sınıfını bitiriyor ve Eylül ayı ile artık 1. Sınıf öğrencisi oluyoruz. Okulun son haftalarına girdiğimizde yıl sonu gösterileri heyecanı başladı bir de. Sosyal medya hesaplarından bu konuda paylaşımlar başladı bile. Biz de bu hafta Nazlı’nın yılsonu gösterisini heyecanla izleyeceğiz. Bize söylenmeyen büyük sürpriz ve hazırlıklar varmış dediğine göre:) Heyecan dorukta.
Okulların bitip yazın gelmesi ile ebeveynlerde şu endişe başlayıveriyor “Okullar bitti, ne yapacak bizim çocuk şimdi:)” Bu özellikle hem anne hem babanın çalıştığı evlerde daha büyük sıkıntı. Zamanının büyük kısmını okulda geçiren çocuk yaz boyu ne yapacak? İmkanı olan ufaklıklar yazları anneanne-babaanne yazlıklarında dedeleri ile beraber geçiriyor, olmayanlar ebeveynleri ile tatile gideceği zamanı bekliyor. Gerek kaliteli vakit değerlendirmek gerek okulda öğrenilenleri unutmamak hatta pekiştirmek gerek se çocuğa yeni bir hobi ve meşgale kazandırmak için yaz okulları imdada yetişiyor.
Bu günlerde çoğu yerin yaz okulu programları da belli oldu gibi. Ebeveynlerin yaz okullarındaki genel endişesi “Bu güzel yaz havasında kapalı ortamda olmasaydı keşke çocuğum” oluyor genelde.
Belirlenen programlara şöyle bir baktığımda en fazla dikkatimi çeken KidZania’nın 2015 yaz okulu programı oldu. Çünkü çok güzel ve dolu olan programın büyük kısmı açık havada.
Anadolu yakasında Akasya Acıbadem içinde 10 bin metrekare alana kurulu KidZania’nın yaz okulu programı 22 Haziran-5 Eylül tarihleri arasında. 5-12 yaş aralığı için uygun olan program Pazar hariç haftanın her günü (Cumartesi isteğe bağlı)
11 Haftalık programın içerik ana hatları şöyle;
KidZania Yaz Okulu AÇIKHAVA Aktiviteleri:
Çocuk Yogası
Sokak Oyunları
Çiçek Ekimi
Doğa Fotoğrafçılığı
Halı Dokuma
Doğada Boyama Sanatı
İşte KidZania İstanbul Yaz Okulu’nda çocukları bekleyen programlar:
Açıkhava Aktiviteleri
Yaratıcı Drama
Şefler Akademisi
Ritim Atölyesi
Takı Tasarım Atölyesi
Heyecan ve Spor Aktiviteleri
Ortak Aktiviteler
Benim en çok Şefler Akademisi, Halı Dokuma, Doğa Fotoğrafçılığı ve Sokak Oyunları başlıkları ilgimi çekti.
İçeriklerin ana hatları şöyle;
UNUTULMAZ BİR SAHNE DENEYİMİ!
Yaratıcı Drama
Kişisel gelişim kendine farkındalıkla başlar! Yaratıcı Drama ile çocuklar kendilerini özgürce ifade etmeyi öğrenirken, tiyatroya ait edindikleri bilgilerle de genel kültürlerini zenginleştirecekler.
LEZZET VE EĞLENCENİN BULUŞMASI!
Şefler Akademisi
Küçük şefleri, KidZania’nın en lezzetli aktivitesi olan Şefler Akademisi’ne davet ediyoruz! Temel beslenme hakkında bilgi edinmek ve bu bilgileri pratiğe dökmek için bu aktivite çocukların vazgeçilmezi olacak.
HAYATIN RİTMİNİ BU YAZ ÇOCUKLAR BELİRLEYECEK!
Ritim Atölyesi
Konsantrasyon ve hafızayı güçlendiren, zamanlamayı ve dinlemeyi öğreten Ritm Atölyesi, çocuklara “müzik”le tanışmanın yanı sıra; hayatın ritmine ayak uydurma konusunda da ilham verecek.
GELENEKSELDEN MODERNE TAKI TASARIMI!
Takı Tasarım Atölyesi
Çocuklar, geleneksel el sanatlarının vazgeçilmez malzemeleri ile modern takılar yaparken el becerilerini de geliştirecekler.
HEYECAN VE SPOR VAZGEÇİLMEZİNSE!
Heyecan ve Spor Paketi
Çocuklar için olmazsa olmazlardan biri spor! Heyecanla ve macerayla dolu aktiviteler KidZania Yaz Okulu’nda sporla birleşiyor!
TÜM ATÖLYELERDE BULABİLECEĞİNİZ ORTAK AKTİVİTELER:
*Eğlenceli İngilizce
*Okuma Atölyesi
Programın bir de erken kayıt indirimi var,
YAZ OKULU İNDİRİMLERİ:
%10  –  Erken Kayıt İndirimi
%5    –  2 Haftalık programa kayıt yaptıranlara
%10  –  4 Haftalık programa kayıt yaptıranlara
%10  –  Kardeş İndirimi
 %15  –  Yaz Okulu’na gelen tüm çocuklarımıza KidZania’da doğum günlerini kutlama indirimi.
DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0850 200 5439 (KIDZ)
Bu içerik http://biradambirbebek.com/ tarafından hazırlanmıştır.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

0 kişi "açılın ben doktorum" demiş :

Yorum Gönder

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoz burda...!!

 

supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top