30 Kasım 2014

Kendi söküğünü dikmeye niyetlenen terzi

Tarihte bugün, annem evde kaldığımı düşündüğünü alenen itiraf etti. Annemin benim artık evlenip yuva kurmam konusunda umutsuz vaka olduğumu düşünmesi miydi bana koyan, yoksa aslında bunu birkaç zamandır benim de kendime bile çaktırmadan düşünüyor olmam mı? bilemedim. İkisi de sanırsam.

Biliyorsunuz otuz oldum geçtiğimiz Ağustos. İnsan hissettiği yaştadır derdim ya hep, otuz olunca nasılsa hissettiğim eksi beş, altı yaş olduğundan bir değişiklik olmaz sanmıştım psikolojimde. Ama bildiğiniz 30 yaş sendromuna girdim lan ben. Yeni yaşımın ilk günlerinde, biten kremlerimin yerine yenilerini almaya gittiğimde age kremleri araştırmaya başladığımı mı anlatayım? Sizin age grubuna geçmek için daha dört, beş yılınız var, yirmi beşlerde kullanılmıyor o kremler diyen samimi satış danışmanına içimden "siktir ordan pis yalaka!" diye sövmüşlüğümü mü? Arkadaşlık sitelerindeki aradığım kişinin yaş aralığını minimum otuz üçlere, otuz dörtlere çektiğimi mi anlatayım? Çevremde hamile olan arkadaşlarımdan edindiğim bilgilerle her geçen yılda hamilelik ve çocuk sahibi olmak konusunda riskimin arttığını öğrenince bir "eyvah! ya olur da birini bulup evlenirsem de çocuk sahibi olamazsam" korkumu mu? Yüzümde gözümde gözle görülür bir kırışma, bir çilleşme, lekelenme falan olmadı Allah'ıma bin şükür. Küçükken hep sanırdım ki yirmi dokuzumun son gecesi genç ve güzel olarak yatacağım, ertesi gün bir uyanacağım her yerim buruş, kırış, lekeler basmış bebek yüzümü, memelerim sarkmış, vücudum kımıl kımıl sallanıyor. Öyle olmuyormuş tabii ama yüzüne gözüne basmayan o kırışıklıklar otuz olunca psikolojine basabiliyormuş sayın okuyucu.

28 Kasım 2014

Evimde Temizlik Denince İlk Kuralım; "Banyoda" Ayrı "Mutfakta" Ayrı Titizlik
Temizlik denince akla önce annelerimiz gelir, onların bu konuda verdikleri emek ve özellikle ne kadar titiz oldukları. Mutfaklarımız ve banyolarımız söz konusu olduğunda bu titizlik kendini daha belirgin bir şekilde gösterir. Kendi evimde iki mekanı da kesinlikle birbirinden ayıran bir temizlik anlayışına sahibim. Ama bunu sağlamak için elbette iki mekan için de özel tasarlanmış, detayları hassas bir şekilde düşünülmüş ürünlere ihtiyacım var… Bu şartlı şurtlu temizlik bize annelerimizden miras kalan temizlik anlayışı. Bir evi ev yapan şey her köşesinin pırıl pırıl ve hijyenik olması.bum

Tam da bu noktada imdadıma yetişen ve temizlik anlayışıma tam olarak uyup bana doğru ürünleri sunan ise “Bingo”… Neden mi? Size anlatmama izin verin, daha sonra siz de neden bu kadar “Şartlı Şurtlu” bir temizlik anlayışına sahip olduğumu daha net görebileceksiniz…

21 Kasım 2014

essence ile metalik efektler, derin bakışlar


Avrupa’nın lider kozmetik markası essence, sonbahar-kış sezonunda da göz makyajında en gözde ürünleri bir araya getiriyor. Metalik dokunuşlar, efektler ve hacimli kirpikler ile bu sezon da bakışlarınız çok şey anlatacak.

Genç kızların favori makyaj markası essence, gözlerde metalik efektler, muhteşem eyeliner stilleri, yenilikçi tasarımlara sahip şahane maskaralar ve daha birçok ürünle göz makyajını yeniden yorumluyor.

01 Kasım 2014

essence’in sonbahar kış koleksiyonu ile şımarmaya hazır mısın?

Avrupa’nın lider kozmetik markası essence, genç kızlara sonbaharın tüm renklerini ve ihtişamını sunuyor. Sezonun trendi, metalik efektlerle sonbahara merhaba diyen essence’in renkleri ile tüm bakışlar üzerinde toplanacak.
Genç kızların favori markası essence, sonbahar-kış sezonuna ilgi çekici ve olmazsa olmaz 100’den fazla ürünle giriş yapıyor. Gözlerde metalik efektler, yenilikçi tasarımlarıyla şahane maskaralar, uzun süre kalıcılığıyla dikkat çeken göz alıcı dudak ürünleri, hafif formülleri ve narin parıltılarıyla cildini şımartacak fondötenler ve tabii ki ojeler ile essence bu sezon da şımartmaya devam ediyor.

Bengü - Sahici Şarkı Sözü


Doğdu içime ayrılacağın 
Selamını aldım yalnızlığın 
Bak da gözüme, söyle yüzüme 
Yakıştı mı bu haksızlığın 

Kırsam döksem ne işe yarıyor 
Almış bak başını yine gidiyor 
Ben aşkı kurtarayım derken 
Kalbim elden gidiyor 

Yıkılır her gece üzerime dünya 
Ben sandım sahici, meğerse bir rüya 
Gönlünü gönlüme, ömrünü ömrüme 
Yazmıştım sildiler zorla...

Söz - Müzik: Zeki Güner
Düzenleme: Mustafa Ceceli

Follow Me on

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoz burda...!!

 

supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top