10 Haziran 2014

Mor Mim

Sınavları öyle ya da böyle atlatmış olmanın hafifliğiyle normal yaşamına yavaş yavaş geri dönen Selo kişisinden günaydınlar sevgili folovırlarım! 

Çok uzun zamandır mim yapmıyordum. Günlerdir readerda mim yazıları gördükçe de acaba mimlenmiş miyim diye bakıp mimlenmediğimi görünce "yahu niye kimse beni mimlemiyor?" diyordum kendi kendime. Sonra "mimlendiğin zamanlar yoğunluktan yapamadığın için olmasın Sevgili Selo kişisi?!" düşüncesi dank etti. Neyse ki severek takipleştiğimiz Seda Baybek Kaya beni mimlemişte mimlenmeme lanetim bitti hahaha :) Sorulara geçelim mi? 

1) En çok sevdiğin yönün nedir?
Birkaç tane söylesem olar mı ki aceba? Doğalım, rahatım, dobrayım, kafama koyduğumu yaparım, güçlüyüm, cesurum, birçok erkekten daha delikanlıyım ve çok cömertim. Yetmez ama EVET! :)

2) Sen hiç yağmur altında ağladın mı?
Yağmur altında hiç ağlamadım, ama ağladığımda yağmur yağdırır gibi ağladığım doğrudur.


3) Diyelim ki sana üç dilek hakkı tanındı. Ama sadece insanları değiştirebileceksin.Neleri, kimleri ya da hangi özellikleri değiştirirdin?
Babamı şizofren olmayan, sağlıklı, normal bir baba yapardım ki çocukluğumdan bu yana yaşadığım, iz bırakan, kötü her şeyi yaşamamış olmak için. Eski sevgilinin annesini "insanlıktan nasibini almış gerçek bir anne" yapardım ki beni sevdiğim adamdan ayırmasın diye. Son olarak da annemi birazcık bencil bir kadın yapardım, bugüne kadar hiç kendi için yaşamadı kadıncağız, azıcık yaşayabilsin diye.

4) Sen hiç yaz yağmurunda denize girdin mi?
Yağmurda denize girmedim, ancak 2011'den bu yana her tatilde geceleri disko dönüşü denize giriyorum kıhkıhkıh :)

5) Yaşadığın en gülünç durum nedir?
En yakın arkadaşlarımdan biriyle yaşadığım Real Hangover gecesi. Hatta o geceyi tüm detaylarıyla yazmıştım bloga ama kızcağız deşifre olmasın, başına iş açılmasın diye kaldırdım sonra. Bir büyük Rakıyı fondip içen iki kız arkadaşın macera dolu Hangover gecesi. Anlattığım herkes altına işemişti, o derece yani! Belki bir gün yine yazarım :)

6) Kendine ünlüler dünyasından bir eş ya da sevgili seçseydin,kimi seçerdin?

Melvil Poupaud kalp Selma


7) Hayatın bir film olsa hangi aktör ya da artist oynasın isterdin?
Anne Hathaway


8) Sen hiç halka açık bir alanda kimsenin ne düşündüğünü umursamadan ağladın mı?
Evet. Bundan dört yıl önce, bir heyecanla sevgili denen adamın annesiyle tanışmaya gittiğim İstanbul'dan -evlenip boşanmış olmamdan ötürü- istenmediğim için siktir çekilip şok etkisiyle terk edilmiş biri olarak Bursa'ya dönerken Harem otogarda, saatlerce, hıçkırarak ve göz altlarım tahriş olana dek.

9) Superman mi? - Batman mi?
Arkadaşım Supercellma'ya sorulur mu böyle bir soru, of course Superman! :)

10) Çocukken hepimiz bir nesneyi ya da olayı başka bir şey zannederdik. Mesela Eyfel Kulesini elektrik direği sanmak gibi. Senin böyle ilginç düşüncelerin var mıydı?
4 yaşında falandım. Bir akrabamızın oğlu sünnet olmuştu, annemlerle düğün hayırlamaya gitmiştik. O zaman VHS videoları meşhur, evinde video varsa zengin sayılıyorsun falan. Ev sahibi sünnet videosunu açtı, babamı da sünnet çocuğuna takı takarken çekmişler. Benim o zamanlar televizyonda izlediğim tek şey Susam sokağı, çizgi film, çocuğuz ne olacak ki. Bir çizgi film izlerdim hep, adını hatırlamıyorum, çocuklar çatı katına çıkıp sandıktan sinirli bir masal kitabı çıkarıyorlardı. Okumaya başladıklarında yan taraftan küçük bir kapı açılıyordu ve çocuklar küçülüp birer cüce olup o hikayeye gidiyorlardı. Aynı dönemlerde babamı televizyonda görünce öyle bir şaşırmış, idrak edememiştim ki babamı cüce sanmıştım ve televizyonları da arkasında kapak olup içine girilen bir şey. Çocukken çok salakmışım, kabul ediyorum.

11) Hayatın anlamı nedir?
Kendi inançlarımla ve kendi doğrularımla -başkaları için değil kendim için- yaşarken yaşadığım anlardan keyif almak.

Mimlenenler;

Pek bi sevdiklerimden ilk aklıma gelenleri mimledim, isteyen herkes yapabilir tabii ki :)

6 kişi "açılın ben doktorum" demiş :

 1. Hayat enerjin kıskanılası cinsten:))

  YanıtlaSil
 2. kuzum çağırmış hemen ben de yapmalıyım.arbi arkadaşım benim :)

  YanıtlaSil
 3. çok dobrasın gerçekten severek takip ediyorum seni, 3.soruya verdiğin cevap beni çok etkiledi.. allah enerjini mutluluğunu daim etsin seviyırum seniii :D

  YanıtlaSil
 4. seviyorum senin şu dobralığınıı çok teşekkür ederim canım katıldığın için :)

  YanıtlaSil
 5. 8.madde hakkında fikrim; sen daha iyilerine layıksın bebişim. iyiki de olmamış.
  küçükken tvde küçük insanlar var sanırdım ehe ehe :))

  YanıtlaSil

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoruz burda...!!

 

Supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top