09 Haziran 2014

Bu Yazın Parlayan Trendi Aynalı Güneş Gözlükleri

Yaz mevsiminin ve sokak modasının vazgeçilmez aksesuarı olan güneş gözlüklerinde bu yıl şüphesiz ki en popüler olanlar Aynalı güneş gözlükleri. Koleksiyonlarda son iki yıldır yer alan olan bu gözlükler özellikle bu yıl ünlü isimlerin ve moda ikonlarının da kullanmasıyla iyice popüler oldu. Daha önce 1980'lerde moda olmuş bu modeller eski popüleritesini yakalamış ve hatta geçmiş durumda. 80'li yılların sonlarında ve 90'lı yıllarında başlarında çoğunlukla video kliplerde görüp tuhafsadığımız ve belki de komik bulduğumuz bu modelleri bu sezon neredeyse hepimiz kullanır durumdayız. Annemin aldığın bir şeyi modası geçtiği için atmak ya da birine vermektense sakla önerisinin ne kadar yerinde olduğunu bir kez daha tecrübe etmiş bulunuyorum. Öyle ki çok değil 10-15 yıl önce moda olan şeyler tekrar moda oluyor ve keşke vermeseydim, keşke saklasaydım pişmanlığını yaşıyorum.


Aynalı güneş gözlükleri ilk kez 1930'lu yıllarda Ray-ban tarafından pilotların güneş ışığından rahatsız olması nedeniyle tasarlanmış. Daha sonra gözleri göstermeyen bir ürün olduğu için polislerin tercih ettiği bir model olarak kullanılmaya devam etmiş. Aynalı modeller ışığı daha fazla yansıtıp göze daha az ışık geçmesini sağladığı için kış sporlarında daha çok tercih ediliyor. Bu bilgiyi okumamla Amerikan filmlerindeki polis karakterlerinin gözümün önüne gelmesi bir oldu ve harbiden lan! dedim.

Aynalı modellerin klasik camlara göre oldukça cesur, çekici ve iddialı olduğu, kişiye gizem kattığı da bir gerçek. Gözleri göstermemesi özellikle yorgun ve makyajsız günlerde özellikle biz bayanlar için durumu kurtarmaya yardımcı.

Bu yılki popülerliği sayesinde birçok markanın koleksiyonunda bir çok renk alternatifiyle ve her bütçeye uygun ayna camlı gözlük bulmak mümkün. Parlak mavi tonlarının en çok tercih edilen renk olduğunu sadece magazin dünyasını yakından takip ederek anlamak mümkün. Öyle ki hangi ünlüye baksan gözünde mavi aynalı gözlük. Yakışanların hakkını yememek lazım, ama bazılarının çingeneye benzediği de bir gerçek yahu! :)

Benim tercihim bu sezon koleksiyona tekrar dönüş yapan Aviator model aynalı gözlükle yeşil camlı Ray-ban oldu. Bunun dışında H&M, Carrera, Calvin Klein, Chloe, Police, hatta Koton'da bile aynalı gözlük görebilirsiniz. Metalik gri, metalik altın, pembe, sarı, turuncu ve yeşil renklerden beğendiğiniz bir renk mutlaka çıkacaktır. Bu gözlüklerin her tarz kıyafetle yakıştığını ve ünlülerin kırmızı halı da bile kullandığını da göz önüne alırsak trendi yakalamak için hemen bir aynalı gözlük edinmelisiniz. Aynalı gözlük kullanarak havalı, iddialı ve gizemli olmanız mümkün ancak doğru modeli seçerseniz. Bir çok kişi satıcının kişinin yüz yapısına göre model önermesinin aksine başkasında görüp beğendiği bir modeli yüzüne yakışmasa da alıyor ve iddialı olacağım derken rüküş oluyor, aman diyeyim. Öyle ki bu gözlükleri yalnız yakışan yakışmayan herkes takıyor. Siz siz olun yakışanı takın.

Ben bi heves gözlükleri aldım, güneş yok. İki hafta makyaj masamın üzerinde hevesle çantaya koyulacağı günü bekledi cağnım gözlük. Neyse ki bir iki kere takma fırsatım oldu. Bu yaz havalar hep böyle geçecekmiş, iki gün güneşli 5 gün yağışlı. Vallahi ben anlamam, yağmur, çamur demem takarım, aldım o kadar di mi? :)

Herkese keyifli haftalar, Selo kişisi modaya da el attı, açılın uleyn :)

Follow Me on

1 kişi "açılın ben doktorum" demiş :

  1. ya ben niye sevemiyorum bu aynalı gözlükleri, aviatorler favorim ama yok işin içine ayna girdimi bir türlü yakıştıramıyorum kendime, ama senin gazına geldim, en azından bi gidip denicem :)

    YanıtlaSil

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoz burda...!!

 

supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top