11 Mart 2014

Bugün ölen Berkin Elvan değil, insanlık...

Söylesene sen nereden öğrendin ölmeyi a çocuk?

Biz küçükken ekmek almaya gittiğimizde ekmeklerin köşelerini kemirirdik, annelerimiz kızardı. Sen ekmek almaya gittin, kendinden oldun be çocuk... söylesene biz kime kızalım?

**
Fotoğraflarını gördüğünde sol yanında bir yerler cız etmeyenlerin vicdanından, insanlığından şüphe ederim, tıpkı başımızdakilerin vicdanından ettiğim gibi.

15'ini görememiş 14 yaşında bir çocuk, 16 kilo... Dünyanın en ağır cenazesi...
Terazinin öbür tarafına ne koyarsan koy onun bedeninden ağır basamayan...

14 yaşında bir çocuğa Allah rahmet eylesin denir mi? Denmez.
Böyle bir acıya yürek dayanır mı? Dayanmaz.

Uyan ey Türk halkı ‪#‎BerkinElvan‬ uyanamadı... Bugün yitip giden sizin evladınız da olabilirdi… Ama siz başbakanınızı evladınızdan daha çok seviyordunuz değil mi? Unutmuşum…

Keşke her türlü oyunu oynayabildiğim kelimeler yetebilseydi sabah haberi duyduğumdan bu yana hissettiklerimi anlatmaya, her paylaşımda daha da içime çöktü acı, her paylaşımda tüylerim diken diken...

Bugün ölen Berkin Elvan değil, insanlık.

Bugün sen gittin çocuk, senden önce gitmesi gereken onlarcası varken..
Işıklar içinde uyu güzel çocuk.Follow Me on

Facebook | Twitter | Instagram | Pinterest | Bloglovin'

0 kişi "açılın ben doktorum" demiş :

Yorum Gönder

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoruz burda...!!

 

Supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top