30 Ağustos 2013

Tatilden notlar:

-Kimse 29 yaşında olduğuma inanmıyor
-Ya ben çok uzunum ya da peşime takılan beyler suya çekmiş
-Çoğu kişi normal hayatlarında olduklarından çok farklı
-Bi küçük su ortalama 4 lira
-En iyi tatil kız arkadaşlarla yapılıyormuş çünkü ancak bi kız arkadaş hiç sıkılmadan senin yüzlerce fotonu çekebilir ;)
-Sahilde kaldırıma oturup bira içenler kendilerini Fink'te Vittoria'da etiketliyor, tecrübelerimle sabittir ;)


Samsung Mobile tarafından gönderildi

20 Ağustos 2013

Mutluluğun Öteki Yüzü


Çok uzun zamandır buralarda aktif olamadığım için blog çekilişlerine de katılamıyordum doğal olarak. Suskunluğumu pek sevgili blogırımız drwilldone'un kitap çekilişine katılarak bozdum ve şans benden yanaymış ki çekilişi ben kazandım. Kargom az önce geldi. Tatilde okumak üzere kitap almayı düşünüyordum, yine dört ayak üstüne düştüm, bu güzel kitap hediye geldi. Kitabın içeriği kadar kapağı, tasarımı da önemlidir benim için. Sürükleyici bir roman olduğunu zaten yorumlarda okumuştum ama itiraf etmeliyim ki kitabın kapak tasarımı, püsküllü ayracı beni benden aldı. 2013 benim uğurlu yılım, bu yıl hediyeye doymadım resmen. Allah'ım bu şansın önümüzdeki günlerde, aylarda ve yıllarda devam etmesini istiyorum, amin. Arkadya Yayınları'na ve drwilldone'a koccaman teşekkürler.

18 Ağustos 2013

Evrime inanmayanlar? bu post sizin için :)


#‎Yoğunisteküzerine‬ ‪#‎Beforeandafter‬ ‪#‎Şişkovezayıfsupercellma‬ ‪#‎İkiresimarasındakibirdamacanalıkfarkıbulunuz‬ ‪#‎2009and2013‬ ‪#‎Thedifferencebetweenthetwoimages‬ ‪#‎Fatandthinsupercellma‬ ‪#‎Diyetöncesibendiyetsonrasıben‬ ‪#‎Beforedietandafterdiet‬ ‪#‎instagood‬ ‪#‎Birdeğişimhikayesi‬ ‪#‎achangestory‬ ‪#‎Girl‬ ‪#‎Diet‬ ‪#‎Diyet‬
#‎Diyet‬ ‪#‎Zayıflamak‬ ‪#‎Zayıflıyorumgüzelleşiyorum‬ ‪#‎Diet‬ ‪#‎Loseweight‬ ‪#‎willbethin‬ ‪#‎willbebeautiful‬ ‪#‎Herkesyerkenbenbakıyorum‬ ‪#‎Kolaysagelsenver‬ ‪#‎azminzaferi‬ ‪#‎Yıllarsonra70likilolar‬ ‪#‎96dan79nokta7ye‬ ‪#‎75enekaldı‬ ‪#‎dirensupercellma‬ ‪#‎Aferinlanbana‬ ‪#‎Maşallahdeyinplease‬ ‪#‎Hüloooğğ‬ :)


  • 96 kiloyla başladığım diyetimin 7. ayındayım. Fazla kilolarım gözle görülür şekilde yok olurken, özgüvenim tavan yapmış durumda. Mütevazi olamayacağım, ben gerçekten süperim lan!
  • Tatilime son 1 hafta. Tatilde diyet mi olur diyenler var çevremde, onlara "esas diyet tatilde olur" diyorum. 
  • Neredeyse 10 yıl sonra ilk kez 70'li kilolardayım, 79.7'yi görünce basküle sımsıkı sarıldım, öptüm bildiğiniz! ;)
  • 7 Eylülde yeni bir Gülcan Karpuz kontrolünde siz pek sevgili folovırlarıma durum raporu vermek üzere, 

Ha unutmadan: "Yarın Pazartesi". İmza -Bir Dost :P
Herkese tatlı uykular!!! ;)

15 Ağustos 2013

Onbirinci Bikini

Haftanın sondan bir önceki iş gününde geleneği bozup servise yetişen! Supercellma kişisinden herkese pek bi günaydınlar bilogcum!

Şimdilerde tatil alışverişi yapmakla yapmamak arasında sıkışıp kalmış durumdayım. 1 beden daha konti garanti küçüleceğim için paraya kıyıp bir don bile almak istemiyorum. Zira zayıflayınca ilk donlar bol gelmeye başlıyor. Amma velakin tatil deyince de akla illa bir avemede yorgunluktan bayılana kadar gezmek, evde on tane olsa da onbirincisini yeni sezondan almak farz olan bir bikini, geçen yıldan yarım şişeden fazla kaldığı halde beraberinde verilen promosyonu kapabilmek adına yenisini almak cazip hale gelen güneş ürünleri, yeni bikini alınca ona uygun pareolar, şapkalar, flip flaplar, plaj çantaları vesair vesair geliyor. Gelmiyor mu? Kendi kendime dedim ki kızım Selo otur oturduğun yerde, bu tatilini de mevcut gardırobunla kapat, önümüz kış, evin dağın dibinde, gıççın donacak, yakacaksın kombiyi, doğalgaz faturan kullansan da kullanmasan da kol gibi gelecek, accık para biriktir.

Fekat ben Selo kişisi, ben bir aslan burcu insanı, DNA'mda yok lan benim para biriktirmek, kenara koymak. Ben para biriktiriyorsam bilin ki bana bir haller olmuştur, depresyonda falanımdır. Kendime verdiğim sözü ancak 308 saat, 58 dakika tutabildim ki; dikkatinizi çekmek istiyorum asıl amaç güneşlenirken frikik vermemek, denizde yüzerken bir kolum kulaç atarken diğer elimle bikinin orasını burasını çekiştirirken boğulma tehlikesi yaşamamak. Yani bikininin yeni sezon olmasıyla, beni benden alan turkuaz rengiyle, püsküle duyduğum derin sevgiyle, indirime girmiş olması ve ücretsiz kargo + 3 taksit avantajıyla falan uzaktan yakından ilgisi yok. İnanıııığğğğnnnnn.

P.S. Bu arada üşenmedim saydım evde 10 tane varmış ama hepsi bana ekistıra larç anacım. Neyse aldım gitti. Yüce İsa beni bağışlasın.

13 Ağustos 2013

Etkinlik Duyurusu: Photo of Day / Günün Fotoğrafı

Yıllık izni -arkaya doğru fırlatılan gelin çiçeğini yakalar gibi- havada kapan ve bundan mütevellit Bodrum tatiline geri sayım yapmanın haklı mutluluğunu yaşayan Supercellma kişisinden pek bi selamlar blogcum!

Bi ara sevgili Melis'in organize ettiği ve bir çoğumuzun severek katıldığı bir "Photo of Day / Günün Fotosu" etkinliğimiz vardı. Etkinliği Melis'in rızasıyla devraldım. Eylül'den itibaren yeniden "Günün Fotosu" etkinliği başlatıyorum yüksek müsaadelerinizle. Etkinlikle ilgili detaylı açıklamalara Melis'in açıklayıcı yazısından ulaşabilirsiniz :)

Katılanlar olur mu ki? Ben varım diyenler, konu başlığı önerisinde bulunanlar supercellma@gmail.com'a maillerinizi bekliyorum! Ayrıca iki dakikacık vaktinizi ayırıp blogunuzda bu yazının linkini vererek etkinliği kendi takipçilerinize duyurabilir, katılımı artırabilirsiniz. Gelen Kutumun dolup taşmasını istiyorum.

Evvet, elleri görelim! 
Kimler bizimle?

12 Ağustos 2013

Bazen siktir etmek gerek...

Aslında belkide hepimizin çok iyi bildiği bir şeyi ben yaşayarak öğrenmiş bulunuyorum ki; olayların ne kadar üstüne düşüp pipiriklenirsen o kadar yolunda gitmiyor, aksine daha çok terslik çıkıyor ve bir insana hak ettiğinden ne kadar fazla değer verirsen o kadar ağzına sıçıyor, net.

İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur derler ya ben bu söze de katılmıyorum. Önceleri fazla titiz, sorunların çok üzerine giden, kendini çok sorgulayan biriydim. Bu yüzdendir ki aslında sorun bile olmayan şeyleri sorun yapar, kafama takardım. En vahim olanı da insanlara kendimden fazla değer verir kendimi hep ikinci plana atardım. Bana göre hayatımdaki insanları mutlu etmek benim asli görevimdi ve ben buna kodlanmıştım. Sonra günün birinde yüksek tansiyonla hastaneye kaldırılıp, ölüme çelme takıp kendime geldiğimde dedim ki: "Napıyorsun kızım sen?". Bu soruya cevap bulmamla bambaşka biri olmaya başlamam bir oldu. Daha pozitif biri olmaya, sorun yaratmamaya, olur olmayacak şeyleri sorun etmemeye, aksine onları çözmeye yönelen biri olmaya başladım. Hayatımdaki insanları -ailem de dahil- hak ettikleri yere koyup, adamına göre muamele yapmaya başladım. Öyle ki gitmezsen, yapmaz etmezsen "ayıp olur" denilen şeyleri canım istemiyorsa, içimden gelmiyorsa yapmamaya başladım. Bu, toplumun bilincime yıllarca yüklediği ağırlıklardan bir anda kurtulup hafiflememi sağladı. He bu herkesten kopuk, asosyal bir hayat yaşıyorum, kimseyle görüşmüyorum falan demek değildi. Yok öyle bi şey. Lakin benim için kılını dahi kıpırdatmamış, benim hayatımda dayı, teyze, abla gibi bir ünvana sahip olmak dışında bana hiçbir katkı sağlamamış insanları önemsiz kategorisine taşıdım ve bu insanlar için kendimi yormamaya, hayatımı zorlaştırmamaya karar verdim. İyi ki de verdim amk. Kimse akrabalarını, kayın validesini, görümcesini, eltisini, şusunu, busunu sevmek zorunda değil meselâ. He sevmek zorunda olmadığımız insanları bazen saymak zorunda olduğumuz da bir gerçek. Ama bu, biz iyi niyetle yaklaşıp insanlık gösterirken karşımızdaki insanın bizi aptal yerine koyup ağzımıza sıçması hakkını onlara verdiğimiz anlamına gelmiyor. Bugün kimle dertleşsem hemen herkes hayatındaki insanlardan yakınıyor, özellikle de hayatında olmak zorunda olan fakat kendini mutsuz eden insanlardan. Ben gerekenlerle mesafe koyarak, gerekenlerle görüşmeyi keserek, hak edenler içinse elimden geleni yaparak kurdum dengeyi. Böylece o benim büyüğümdür deyip sevmediğim, samimi bulmadığım bir insanı saymak, ona zoraki gülümsemek, onunla aynı ortamda bulunmak, onun içinde bir şeyler yapmak zorunluluklarından kurtuldum.

Ben hayatın kıymetini daha iyi anlama fırsatı bulmuş, amaçlarını, hedeflerini, önceliklerini belirlemiş, gerektiğinde bencil olmayı öğrenmiş biri olarak hayatımı kendi doğrularıma göre yaşıyorum. Çünkü ne aile, ne eş-dost, ne arkadaş çevresi ne de şu "toplum" dediğimiz şey memnun edilebilir bir kavram değil. Birine doğru gelen şey bir başkasına göre yanlış, günah, ayıp bilmem ne. Herkes kendisinin farkına varıp, kendi kendine "ben her şeyden değerliyim" diyebildiği, insanları ve onların yaptıklarını, yapmadıklarını çok da kafaya takmadan yaşayabildiği sürece mutlu olabilir bence. Benimki bir hipotez sadece, deneyip sonucu görmek size kalmış!

Unutmamak gerek hepimizin sadece bir yaşam hakkı var ve yaşam denilen şey başkaları için yaşanmayacak kadar kısa.

Yanlışsam, düzeltin ;)

04 Ağustos 2013

Aptamil Akademi'de yerinizi almaya hazır mısınız?

Bebeklerin güvenle beslenmelerine ve gelişimlerine katkıda bulunarak sağlıklı nesiller yetiştirme amacıyla yola çıkan Milupa Aptamil, 29 yıldır bulunduğu Türkiye bebek beslenmesi pazarının lideri olarak, şimdiye kadar gerçekleştirdiği seminerlerle binlerce anneye bebek beslenmesi konusunda bilgilendirme yapmıştır.

Aptamil Akademi ile anneler ve anne adayları, hamilelikten bebeklerinin 36 ayına kadar geçen sürede bebekler ile ilgili en çok merak edilen; gerek bebek beslenmesi, gerek bebek bakımı, gerekse bebeklerin yaşadığı sağlık problemleri ile ilgili tüm bilgileri konunun uzmanlarından öğrenme ve izleme fırsatı bulacaklar.

Bebek beslenmesi alanındaki yüzyılı aşan tecrübe ve uzmanlığın ışığında bebeklerin en doğru beslenme olanaklarına ulaşabilmesini birincil önceliği olarak gören Milupa Aptamil, hazırlanan dört farklı bölümle  hamilelik, 0-6 ay, 6-12 ay ve 12-36 ay bebekler için bilinmesi gerekenleri uzmanların anlatımıyla görüntülü olarak annelere ulaştırıyor. Her videonun sonunda ise anneler kendileri için iki farklı soruyla karşılaşacaklar. Her bölüme ait soruları doğru olarak yanıtlayan anneler ise Aptamil Akademi sertifikasının sahibi olacak.

Bebeklerin en hızlı geliştikleri ilk yıllarında annelerin doğru bilgilerle bebeklerinin beslenme ve bakımını yapmasının önemini vurgulayan Milupa Aptamil, Aptamil Akademi ile bebeğini en iyi şekilde yetiştirmek isteyen anneleri http://www.milupa.com.tr/aptamil-akademi adresine bekliyor.

Milupa Aptamil’i sosyal hesaplardan takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/milupaannebebekkulubu
https://twitter.com/milupatr

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoz burda...!!

 

supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top