18 Ağustos 2012

Blogum Seslendi

Yine bir gece yarısı post yazma ilhamı gelen esaskızımızdan Selamlar Blog

Bu kez ilhamımı getiren şey ne bir erkek, ne bir kıyafet ne de bir manyaklık. Bu kez bize ihtiyacı olanlara yardım edebilmenin, engelleri aşabilmek adına gönüllü olmanın verdiği iç huzuruyla klavyemin başındayım.

Yakın zamanda birkaç gönüllü blogger arkadaşımızın emeğiyle hayata geçirilen harika bir proje sayesinde Bloglar Listesi'ne ve Bizim Bloglar Mahalle Muhtarlığı'na kavuştuk. Bu sayfalar sayesinde yeni bloglar tanıdık, blogumuzu tanıttık, blogla ilgili sorularımıza cevap bulduk, teknik destek aldık. Projede emeği geçen Ferhat Bayram, Dayatmalarda Kayboluş, Yasemin Kokulu Bir Hayat, Shirin Serkan ve Huyum Kurusun bloglarının sahiplerine organize olmayı, birlik olmayı öğrettikleri, destek olmayı ve duyarlı olmayı bize bir kez daha hatırlattıkları için çok teşekkür ediyorum.

1 Ağustos'ta BBM tarafından "Blogum Seslendi" adlı beni gerçekten çok etkileyen bir sosyal sorumluluk kampanyası gördüm. Hepimiz günlük hayattaki stresten, problemlerden, koşuşturmadan bir nebze uzaklaşıp rahatlayabilmek için yazıyor, bir yerde burada hayatı paylaşıyoruz. Bu yazdıklarımız okuma yazması olmayan, hasta, yaşlı, okuma tembeli ya da görme engelli kişilere de ulaşsın istemez miyiz? Bu proje sayesinde mümkün. Laptopunuz ya da mikrofonlu bir masaüstü bilgisayarınızla sadece bir kaç dakikanızı vererek blogunuzu seslendirebilir, biz okuyabilenler kadar okuyamayan ama dinleme gönüllüsü olan insanlara ulaşabilirsiniz. Hiç zor değil. Unutmayalım sağlık hayatımızdaki en önemli şey ve kimin başına ne zaman ne geleceği hiç belli olmaz. Annesi okuma yazma bilmeyen biriyim ben. Evet, kendi işini kendi görebilecek kadar okuyup yazabiliyor annem ama bir gazeteyi, bir kitabı eline alıp takır takır okumaya hasret. Annesi başucunda masal kitapları okurken uykuya dalan şanslı çocuklardan olamadım ben ama ilkokulda kütüphaneden aldığı kitapları yatmadan önce sokak lambasının ışığında annesine okuyarak uyuyan bir çocuk oldum. Yani okuyamamak ne demek iyi bilirim.

Blog yazmaya ilk başladığım dönemlerde en çok beğenilen ve bir sonraki sabırsızlıkla beklenen "Özlenen Sevgiliye Mektuplar" yazılarımdan birkaçını "bu mektupları senin sesinden dinlemek isterdik, o duyguyu en iyi sen verebilirsin" şeklinde gelen talep üzerine Sound Cloud sitesine üye olarak seslendirmiştim. Kampanya duyurusunu görünce de bir başlangıç yapabilmek adına mevcut kayıtlarımla katılmaya karar verdim. Önceki gün Bizim Mahalle Muhtarı'nın destek bekliyoruz maili beni verdiğim desteğin bir yerlere ulaşmış olması adına sevindirdi. Blogu günlük kullanan biri olarak sadece aşk, meşk, duygusallık içeren postlarımı seslendirebileceğimi düşünürken o insanların da günlük hayatla ilgili yazılarla gülüp eğlenebileceği fikri bana da mantıklı geldi. Artık her fırsatta yazdığım postları seslendirip BBM'de paylaşma kararı aldım. Siz de moda, yemek ya da kozmetik blogu değilseniz yazdığınız yazılar her n'olursa olsun seslendirin. Kim bilir belki bizim aman yazdım gitti deyip önemsemediğimiz bir post kilometrelerce uzakta bir insanın tebessümüne sebep olabilir...

Seslendirdiğim son yazıma buradan ve seslendirdiğim tüm yazılarıma "Blogum Seslendi" etiketiyle ulaşabilirsiniz. Bir tane bile insana ulaşmışsa okuduğum o satırlar, ne mutlu bana. Böyle güzel bir şeye vesile olan, cesaretlendiren yüce gönüllü insana buradan "iyi ki varsın" diyorum, ne kadar teşekkür etsem de az kalır öncülük ettiğin bu işe.

Kampanyayla ilgili sayfalara aşağıdaki linklerden ulaşabilir, siz de katkıda bulunabilirsiniz.
http://etkinlikler.bloglarmahallesi.com/bbmkampanyalari.html
http://etkinlikler.bloglarmahallesi.com/SESlenenbloglar.html


4 kişi "açılın ben doktorum" demiş :

 1. Çok güzel bir düşünce bu. Bu kampanyayı başlatan BBM Muhtarlık ekibine ve sizlere teşekkür etmek lazım.

  YanıtlaSil
 2. ''bazen bir kitabin satirlarinca ciki verir ona karsi icinde bastirmaya calistigin duygu ''

  bu cok hosuma gitti

  YanıtlaSil
 3. vavvvv ne kadar degısık ama albenısı olan bır blog ve dogal ve ıcten ve ılgıncccc hımmmmm bayıldımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :DD sevdım senı

  YanıtlaSil

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoruz burda...!!

 

Supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top