15 Mart 2012

Yürüyüş Bandıyla Bir İlişkim Var

Dün gece koşu bandımla başbaşa film izledik. Aramızdaki ilişki gün geçtikçe ilerliyor ve sağlamlaşıyor. Schindler's List filmini bantta yürürken izlemekte ayrı bir zevkti doğrusu. Böyle de tuhaf fantezileri olan biriyim. Arkadaşlarım "kızım Selo manyak mısın o film yürüyüş bandında izlenir mi? ince oyunculuklar, can alıcı sahneler var o filmde" deyip takıldılar bana, ama ben çok bilmişlik taslayarak hedefimin film izlemek değil spor yapmak olduğunu söyleyip yapıştırdım lafı ve devam ettim: "yatarken, otururken herkes izler önemli olan yürüyüş bandında izlemek :)"

Her şeyden çok çabuk canı sıkılan biriyim ben ve bant tepesinde zaman başka türlü geçmiyor. 2 yıl önce 8 ayda 22 kg zayıfladığım dönemlerde bant tepesinde 20 dakikadan fazla duramayıp sıkılan canım sayesinde Prison Break'in tüm serisini izlemiştim. Fena da olmamıştı aslında bi taşla iki kuşş :)

Mükü'yle haftada en az 3 akşam evlerimizde spor yapacağımıza dair sözleştik. Ben bant tepesine çıktığım gibi sms attım "Bebeğim yürüyüş bandındayım sıfır beden olana kadar inmicem :)" diye (bu arada Mükü benim iş arkadaşım) İlk başlarda motorun sesinden film seslerini pek duyamadım sonra stopladım gittim sesi açtım kaldığım yerden devam hobaaaa... 45 dakikayı farketmeden devirdim. Bi an film bitene kadar yürüsem mi diye geçirdim aklımdan ama sonra filmin tamamının 3,5 saate yakın olduğu hatırlayınca hemen vazgeçtim. Yoksa finalde zayıflama uğruna sözde hiçbir yan etkisi olmayan tamamen bitkisel zayıflama hapı, altın çilek, mide kelepçesi ve kavitasyon faciası yaşayıp manşetlere, ana haberlere düşen hatunlardan sonra ben de yürüyüş bandında 3 saat yürüyüp fenalaşan manyak olarak yeni bir faciaya damgamı vurup hastaneyi boylardım muhtemelen.

Spor malesef en son lisede zorunlu Beden Eğitimi dersinden sonra sadece yazları yüzme ve fırsat buldukça tenis oynamak dışında hayatımda düzenli yaptığım birşey değildi 2 yıl öncesine kadar. Bu bantı aldım da spor salonlarına gidip haydi hopp aşağııı yukarıııı, şimdi sağaaa, haydii şimdi de sola komutlarıyla gündüzleri altınlı günleree gidip homini gırtlak yiyen teyzelerle ekip sporu yapmaktan, en ufak bi domalma hareketinde az ileride spor yaparken çaktırmadan karı kızın götünü başını dikizleyen heriflerden de kurtuldum. Her spor salonu böyle midir? değildir tabii. Eminim ki çok kaliteli, bayanların böyle tatsız deneyimleri yaşamayacağı spor salonları vardır. Ama Bursa merkezde neredeyse denemediği spor salonu kalmayan biri olarak cıkkkk... yok yani. 

Dün akşam 45 dakikada 325cal ve 4,5 km ile bitirdim yürüyüş bandı seansımı (süre dolduğu gibi unutup  safety key'i çektiğim için göstergeler sıfırlandı ve fotoğrafını çekip yayınlayamadım) üstüne de 100 tam, 100 yarım mekik çektim. Sonrası? yattığım yeri bilemedim tabi ki de her yanım kasıldı. Ama napalım bikini sezonuna ne kaldı şurada şimdiden kontrole almak gerek durumu değil mi?

Follow Me on

2 kişi "açılın ben doktorum" demiş :

 1. pilates artı yürüyüş yap 34 beden olmazsan adiyim :))
  şiddetle tavsiye edilir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canımcım benim kemik ve iç organlarımın ağırlığı zaten 40 küsür kilo boy da 176.. yani 34 beden olmam imkansız gibi Allah vergisi bir irilik var bende genetik olarak :D ama pilates denicem CD almıştım topunu da alayım bir güzel spor salonuna çevireyim evi, gelişmeleri paylaşırım :)

   Sil

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoruz burda...!!

 

Supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top