13 Şubat 2012

Hafta sonu İstanbul Kaçamağı

Uzun zamandır İstanbul'a gidip hem arkadaşlarımla vakit geçirmek hem de gezinmek için fırsat kolluyordum. Kışın bu sene biraz sert geçmesi nedeniyle uzun zamandır ertelediğim bu planı geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirebildim. Cumartesi akşamı sevdiğim bir arkadaşımla vakit geçirdim, yiyip içip uzun uzun sohbetler yaptık, Pazar günü de bir başka arkadaşımla gezintiye çıktık. Hava da yağışsızdı şansıma ve bol bol gezdik :)

İstanbul'a gidip Beyoğlu'na gitmemek, Beyoğlu'na gidipte Galata Kulesine gitmemek olmaz dimi :)
İstiklal Caddesi'ne her geldiğimde mutlaka Bursalı bir arkadaş ya da tanıdıkla karşılaşıyorum diyordum ki on adım attıktan sonra yine bir tanıdıkla karşılaşınca hepimizi bir gülmek aldı.
  Çok acıkıp İstiklal Caddesi üzerinde yemek yenilebilir bir mekana atıverdik kendimizi...Cafeyi kim dizayn etmişse emeğine sağlık, ben bayıldım...Sürekli tıklım tıklım ve daha bir müşteri kalkmadan hemen masaya yeni müşteriler geliveriyor. Yemekleri de gayet güzel, İstiklal'e gidilince uğranılabilir bir yer... "Esmer Cafe"
  Duvarlardaki film artislerinin fotoğrafları da mekana ayrı bir hava katmış...
Şu tramvayla adam gibi bir fotoğraf çekinemedim ya içimde kaldı :) Ya bir gün altında kalıcam ya da o kalabalıkta yürüyüp giden insanların arasında fotoğraf çekinmeye çalışırken ezilicem... 
İstiklal'de bir sanat galerisi... serginin adını çok sevdim...
Beyoğlu deyince aklıma gelen onlarca şeyden biri de meşhur "Beyoğlu Çikolatası" benim için...
Beyoğlu sokaklarında...
Beyoğlu'nda gezintimizi tamamlamış otoparka doğru giderken küçük sevimli bir dükkan dikkatimi çekti. Uzun zamandır evime duvarlar için dekoratif birşeyler arıyordum ki tam da yerine düşmüşüm. Amerikan tuvaline özel baskıyla tahta çerçeve üzerine gerilerek satışa sunulan bu panoların fiyatı boyutuna göre değişiyor. Siz de biblolara, panolara kısacası dekoratif eşyalara meraklıysanız bu dükkana mutlaka gitmeniz gerek. Dükkanın adı: "Hazan Sanat Galerisi". 15x15'lerin fiyatı 15,00 TL ve 20x15'lerin fiyatı ise 12,50 TL. Ben çok para harcadığım için sadece 4 tane alabildim ama ilk fırsatta İstanbula gittiğimde mutlaka birkaç tane daha alacağım.
işte benim aldığım sevimli panocuklar :)
Çok daha fazla fotoğraf çekmek, çekinmek isterdim ama fotoğrafa dalınca da keyfini çıkaramıyorum gezintinin...ya da yanımdakiler sitem etmeye başlıyor...zaten benim fotoğraf merakım birilerinin makinayı ya da telefonu kafama patlatmasıyla son bulacak bir gün diye de korkmuyor değilim :)
Beyoğlu'ndan sonra Bebek'e doğru yola koyulduk kahve içmek için ancak ben bir buçuk saati trafikte geçirmekten bunaldığım ve otobüs saatim de yaklaştığı için kahve keyfini bir başka sefere bıraktık...
Dün o trafiği ve akın akın insan kalabalığını görünce İstanbul'un gezmek, dolaşmak için çok güzel ancak yaşanamaz bir yer olduğunu bir kez daha anladım. Bursa'ya geldiğimde rahat bir nefes aldım ve ne güzel bir şehirde yaşıyorum diye şükrettim bir kez daha...

3 kişi "açılın ben doktorum" demiş :

 1. taksim what i love ! basarili :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o fotoyu seveceğini biliyordum ki :P

   Sil
 2. cnm bi dahaki gelişine tanışalım, muck...

  YanıtlaSil

Hoopp birader baksana bi'!

Bu blogdaki tüm yazılar ve bazı görseller (alıntı olanların URLsi belirtilerek) supercellma tarafından eklenmiştir ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. maddesi gereğince kopyalamak, ticari amaçla kullanmak, yazar ismi belirtilmeden alıntı yapmak ve link vermeden kullanmak dahi suçtur. Aksini iddia eden varsa yolarım. Her türlü pisliği de yaparım. Hee akıllı olun canımı yiyin. Emek hırsızlığına karşı destek ve Emeğe Saygı lan. Dirsek çürütüyoruz burda...!!

 

Supercellma Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review

back to top